O projektu

Spolupracující organizace ARX Invest a.s. se sídlem v Brně plánuje vytvořit 5 nových pracovních míst na pozici údržbáře/zahradníka. Místa chce obsadit osobami se zdravotním postižením, které by s ohledem na svůj zdravotní stav, pracovaly na zkrácený pracovní úvazek. Celkově tedy bude práce zajištěna pro cca 10 osob.

Členové cílové skupiny budou osloveni a vybráni za pomoci organizací a institucí, které s cílovou skupinou schizofreniků dlouhodobě pracuje. Vlastní profesní přípravu a realizaci školení pro cílovou skupinu bude realizovat žadatel projektu.

Odborné učiliště a Praktická škola Lomená 44, Brno dlouhodobě působí v oblasti vzdělávání handicapované mládeže. Všechny organizace mají sídla v Brně.

Aktivity projektu, do kterých budou přímo zapojeni členové cílové skupiny, se budou realizovat v objektu spolupracující organizace ARX Invest, a.s. V tomto objektu bude zřízeno detašované výukové pracoviště žadatele a zde budou i následně členové cílové skupiny vykonávat své zaměstnání v péči o tento areál. Tento model byl zvolen s ohledem na potřeby cílové skupiny, kdy je důležité vytvořit stabilní a klidné prostředí, ve kterém nebude cílová skupina vyrušována. Pracoviště bude vybaveno základními pomůckami pro školení cílové skupiny.

Obsahem projektuje tedy oslovení a výběr členů cílové skupiny pro projekt, jejich profesní příprava a zajištění zaměstnání u spolupracující organizace. Po celou dobu projektu jim bude poskytována odborná individuální pomoc.

Komentáře jsou uzavřeny.