Profesní vzdělávání údržbář/zahradník

Klíčová aktivita 04.

Tato klíčová aktivita bezprostředně navazovala na Motivační a aktivizační kurz. V rámci této klíčové aktivity byli klienti z cílové skupiny školeni v kurzu určeném pro údržbáře a zahradníky, s ohledem na velikost skupiny školení probíhalo ve dvou bězích. Přesný obsah kurzu byl upraven dle skupinových potřeb jednotlivých účastníků s tím, že případné individuální potřeby byly řešeny samostatně.

Obsah školení:

  • Malířské a natěračské práce;
  • Tesařské práce;
  • Truhlářské práce;
  • Zednické práce;
  • Zahradník a péče o zeleň.

Vzdělávací program probíhal ve čtvrtém až šestém měsíci realizace projektu a trval 240 hodin. Profesní vzdělávání probíhalo na detašovaném pracovišti žadatele vybudovaném v místě pracoviště klientů u společnosti ARX Invest, a.s. Jedná se o bývalou ubytovnu ČSD a žadatel zde vybudoval jednoduché zázemí pro vzdělávací kurzy pro cílovou skupinu. Důvodem, proč kurzy neprobíhaly ve stávajících prostorách žadatele je diagnóza cílové skupiny a možnosti rušení při kontaktu se studenty žadatele. Také bylo zapotřebí, aby si osoby z cílové skupiny co nejdříve zvykly na pracovní prostředí budoucího zaměstnavatele.

Vedlejším efektem kurzu je další aktivizace a rozvoj pracovních návyků u cílové skupiny jako příprava na dlouhodobější zaměstnání.

Komentáře jsou uzavřeny.